novinky


Všechna naše miminka již mají své páníky a postupně dostávají svá domácí jména. Rozutečou se nám na všechny strany od Zlína,Děčína,Hradce Králové,Mimoně až po Rýmařov.Již jsou očipovaní a jednou naočkovaní a musím říct,že jsou velmi stateční.Dnes 22.4.2019 je štěňátkům 24 dní.Už dostávají první mističky s masíčkem,které jim teda moc chutnají.Prořezávají se první zoubky a je vidět na mamince Bindy,že to není příjemné,ale Bindy je statečná a zatím drží:-)Už jsme byli i na chvilenku venku v tom ohromném světě a to vám bylo  něco:-)A hlavně máme všichni jména:-)

Pes č.1-Alpha Centauri CHiliad Stars

Pes č.2-Alpha Pegasi CHiliad Stars

Pes č.3 -Alpha Persei CHiliad Stars

Fena č.1-Alpha Andromedae CHiliad Stars

Pes č.4-Alpha Scorpii CHiliad Stars


Dnes 11.4.2019 mají štěňátka 13 dní.Pomalinku se jim začínají otevírat očička.Jako první na nás mrknul Otisk.Štěnda mají plně vyvinutou termoregulaci a Bindy je začíná pomalu opouštět.

9.5.2019 je štěňátkům 11 dní.Při dnešním vážení měla většina přes 700gramů,jen malý Stříbřenka má o 100 gramů méně.Je sice drobnější,ale na energii mu to neubírá.Každým dnem zveřejníme jména všech prcků,která budou mít v PP.A hlavně se těšíme až konečně otevřou očička.

Dnes 5.5.2019 je nám 6 dnů.Štěňátka přibírají krásně na váze,už mají kolem 620gramů.Brzy se jim budou otevírat očička.Tak schválně,kdo bude první?:-)Největší jedlík je fenka a nejvíc upištěný je pes číslo 1:-)Bindulka se zatím vzorně stará,pořád je myje ,kojí,no je to starostlivá maminka.

Dne 29.4.2019 se narodilo Bindy (Bindy Darest) a Keksovi (CHerry On The Top Tergyan), 5 Krásných ,zdravých štěńátek.

4 kluci a 1 holčička

Všechna štěňátka měla váhu kolem 330gramů.Bindulka zvládla porod sama bez pomoci veterináře.První klučík na nás vykoukl ve 14:58,další potom v 16:40 a hned na to třetí pes v 16:40.Holčička si dala na čas a přišla na svět v 18:18 a poslední chlapeček v 18:40.

Začátkem května se Bindulce a Keksovi narodí dlouho očekávaná štěňátka.

Štěňátka se narodí v teple domova, kde mají péči jakou vyžadují. Fence připravíme 2týdny dopředu porodní box, aby si na něj zvykla, cítila se v něm pohodlně a měla svůj klid. V průběhu porodu nebude fenka nikdy sama, vždy u ní budeme a budeme se pečlivě starat, aby vše proběhlo v pohodě a jak má. Pro případ budeme mít na telefonu veterináře, který tu bude do několika minut. Po porodu necháme pro jistotu fenku vyšetřit, jestli vše proběhlo v pořádku, vyčistíme box a můžou všichni spokojeně odfukovat a odpočívat po náročném porodu.


VRH   A